Метиловий спирт – рідка отрута


spirt-yadАвтолюбителям присвячується!

Нещодавно осінні дощі в Києві, почали змінюватися на гарний сніг. І ось невдача, після снігопаду, на дорогах утворилося болото. Яке, безумовно, буде не тільки по всьому корпусу автомобіля, а й на лобовому склі. Як зразковий водій, Ви починаєте приводити до пристойного вигляду свою «красуню» купуючи масу засобів по догляду за автомобілем. І начебто машину помили, і все добре … Але головні болі і мерзенний запах миючого засобу не залишають Вас у спокої …

 

Ви ніколи не замислювалися, з чого складаються очищувачі для машини і чому вони на Вас так негативно діють?

Очищаюча рідина складається з чистого спирту з домішкою всіляких миючих і арома добавок та барвника.

І тут виникає питання, який саме, з цих компонентів, так діє на Ваше самопочуття?

Справа в тому, що на нашому ринку, зараз дуже вигідно, продавати підробки різних брендів. Як правило, при виготовленні такого засобу використовують метанол (метиловий спирт). Цей вид хімічної речовини небезпечний для здоров’я, так як, його пари безпосередньо вражають нервову і судинну системи організму. А вживання метанолу всередину призводить до негайної смерті.

В Україні і країнах СНД категорично заборонено і карається законом використання метанолу в цілях виробництва очищувальних рідин. Незважаючи на це, на ринку більше ніж 70% засобів по догляду за автомобілем містять метиловий спирт.

Вигода використання метанолу

Ви ніколи не замислювалися, чому так сильно відрізняються ціною «незамерзайки» різних фірм? Відповідь дуже проста, більшість виробників використовують у виготовленні продукту метанол. Необхідний по стандартам – ізопропіловий спирт коштує набагато дорожче, ніж метиловий. Тому, підпільні виробники використовують саме метанол, так як це приносить більше доходу.

Як відрізнити оригінал від підробки?

Це питання дуже просто вирішується. По-перше, оригінальний засіб для очищення автомобіля коштує дорого. Сам по собі ізопропіловий спирт має різкий запах, що нагадує ацетон. Тому, виробники додають до складу оригінального засобу безліч ароматизаторів, щоб, хоч трохи збити запах. В результаті, маємо хороший, дорогий засіб для очищення, який не так згубно впливає на здоров’я людини. По-друге, звичайно ж по запаху. Як говорилося раніше, засіб на основі ізопропілового спирту має дуже різкий запах і ніякими ароматизаторам його не приховати.

Я отруївся метанолом, що робити?

По-перше, негайно викличте швидку допомогу. Якщо отруєння метиловим спиртом гостре, то потерпілому потрібно внутрішньовенно вводити 10-ти відсотковий етиловий спирт. Так само, можна один раз на добу випити 40-ка процентний етил, при розрахунку 2 г на 1 кг ваги.