Метиловий спирт – рідка отрута

spirt-yad

Автолюбителям присвячується!

Нещодавно осінні дощі у Києві почали змінюватися на пухнастий сніг. І ось невдача, після гарного снігопаду, на дорогах утворилася болотяна жижа. Яка, безумовно, буде не тільки по всьому корпусу автомобіля, а й на лобовому склі. Як зразковий водій, Ви починаєте упорядковувати свою «красуню» купуючи масу коштів по догляду за автомобілем. І начебто машину помили, і все добре… Але головний біль і мерзенний запах миючого засобу не дають Вам спокій…

Ви ніколи не замислювалися, з чого складаються очищувачі для машини і чому вони так негативно діють на Вас?

Очищаюча рідина, що незамерзає, складається з чистого спирту з домішкою всіляких миючих та арома добавок і барвника.

І тут виникає питання, який саме з цих компонентів так діє на Ваше самопочуття?

Справа в тому, що на нашому ринку зараз дуже вигідно продавати підробки різних брендів. Як правило, під час виготовлення такого засобу використовують метанол (метиловий спирт). Цей вид хімічної речовини небезпечний для здоров’я, оскільки його пари безпосередньо вражають нервову та судинну системи організму. А вживання метанолу всередину призводить до смерті.

В Україні та країнах СНД категорично заборонено та карається законом використання метанолу з метою виробництва очищувальних рідин. Незважаючи на це, на ринку більше 70% коштів для догляду за автомобілем містять метиловий спирт.

Вигода використання метанолу

Ви ніколи не замислювалися, чому так сильно відрізняються ціною «незамерзання» різних фірм? Відповідь дуже проста, більшість виробників використовують у виготовленні продукту метанол. Необхідний за стандартами – ізопропіловий спирт коштує набагато дорожче, ніж метиловий. Тому підпільні виробники використовують саме метанол, оскільки це приносить більше прибутку.

Як відрізнити оригінал від підробки?

Це питання дуже просто вирішується. По-перше, оригінальний засіб для автомобіля коштує дорого. Сам собою ізопропіловий спирт має різкий запах, що нагадує ацетон. Тому, виробники додають до складу оригінального засобу безліч ароматизаторів, щоб, хоч трохи збити запах. В результаті, маємо хороший, дорогий засіб для чищення, який не так згубно позначається на здоров’ї. По-друге, звичайно ж по запаху. Як говорилося раніше, засіб на основі ізопропілового спирту має дуже різкий запах і ніякими ароматами його не приховати.

Я отруївся метанолом, що робити?

По-перше, негайно викличте швидку допомогу. Якщо отруєння метиловим спиртом гостре, постраждалому потрібно внутрішньовенно вводити 10-ти процентний етиловий спирт. Так само, можна одноразово випити 40 процентний етил, при розрахунку 2 г на 1 кг ваги.

Підписатись на новини:

  • Приєднуйтесь до нас: