Токсичні властивості метанолу: як метанол впливає на організм людини

metanol_svoystva

Метанол сильно діюча хімічна речовина. Він завдає шкоди людському організму завжди: при випаровуванні, під час прийому внутрішньо, при постійному контакті зі шкірою. Багато виробників автохімії та засобів для чищення запевняють, що самим метанолом отруїтися не можна. Отруєння відбувається при додаванні різноманітних домішок до технічного метанолу. Ця думка помилкова і повністю не правильна. Вченими давно доведено, що метанол у будь-якому вигляді згубно впливає на організм людини.

Коли людина дихає повітрям, що містить хоч би ≈ 1000 млн-1 метанолу, вже починається повільне отруєння організму. Як зрозуміти, що Ви стали жертвою отруєння метанолом чи метиловим спиртом? У Вас починаються необґрунтовані головні болі, сильна втома і постійна нудота, так само легке подразнення слизової оболонки очей.

Коли концентрація метанолу, більша за 1000 млн-1 настає важка форма відправлення, під час якої людина може померти. Вилікувати таке отруєння, досить складно, оскільки пари метанолу дуже сильно вражають організм.

Якщо ж Ви працюєте на виробництві, де використовують метанол або метиловий спирт, то вміст цієї речовини в повітрі, у розмірі ≈ 1000 млн-1 допустимо. Чому так? За короткий проміжок часу (робоча зміна) таке випаровування не може завдати шкоди організму людини, тому що за час перерви між робочими змінами метанол встигає розкластися в організмі людини. На такому виробництві робочий день повинен становити не більше 8 годин при концентрації метанолу 260 мг/м3

Якщо ж людина випила метанол, то, як правило, вже після 30 мл цієї речовини настає смерть або може з’явитися паралізуючий ефект.

При отруєнні метанолом потрібно негайно надати потерпілому першу допомогу. І так, дії при отруєнні:

  • Винести потерпілого на свіже повітря або забезпечити надходження свіжого повітря до приміщення;
  • Зняти просочений метанолом одяг;
  • Обов’язково! Добре промити долі шкіри, яка була вражена.
  • Якщо речовину приймали внутрішньо, потрібно негайно зробити промивання кишок, дати потерпілому харчовий етиловий спирт, щоб уповільнити виділення мурашиної кислоти в організмі.
  • Звичайно ж, усі ці дії потрібно робити дуже швидко, ретельно та уважно. Після всього цього потрібно госпіталізувати хворого.

У нашій статті ми постаралися показати всі дії метанолу на організм людини. Але природно, можливі й інші прояви отруєння цією речовиною.

Підписатись на новини:

  • Приєднуйтесь до нас: